Największe atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Krakowie

Kraków śmiało można nazwać polskim centrum turystyki. Co roku przyjeżdża tam kilka milionów zwiedzających, i to bez względu na porę roku. Można powiedzieć więc, że Polacy znają to miasto jak własną kieszeń, jednak czy aby rzeczywiście tak jest? Czy rzeczywiście znamy największe krakowskie atrakcje i najciekawsze krakowskie miejsca? Z sond społecznych wynika, że nie do końca.

Które więc atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Krakowie mogą być nieznane przez polskich turystów? Otóż wielu nie wie np., że pod Rynkiem Głównym znajduje się trasa turystyczna, umożliwiająca zapoznanie się z Krakowem ze Średniowiecza. Kolejną ciekawostką jest możliwość popływania po Wiśle, i to do różnych innych miast (chociażby do znanego z benedyktyńskiego klasztoru Tyńca). Jeszcze inną, a mniej znaną propozycją jest Bulwar Wołyński, gdzie można polatać balonem i obejrzeć miasto z wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią. Podsumowując, nawet tak znane miasto jak Kraków może nas zaskoczyć i nawet tak znane miasto można odkryć na nowo.

Cześć jestem Jacek i moją wielką pasją jest podróżowanie, lubię odwiedzać rożne miejsca na świecie i poznawać nowych ludzi. Byłem już w wielu miejscach w Europie, w planach na najbliższy rok jest zwiedzenie Ameryki Południowej. Mam nadzieje, że moje wpisy przypadną Ci do gustu i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.