Które rowerki biegowe dla dzieci są najlepsze?

Rowerki biegowe bardzo pomagają w rozwoju dziecka, dlatego – będąc rodzicem – warto w nie zainwestować. Na co jednak zwracać uwagę, żeby wybrać model najwygodniejszy i co ważniejsze: najbezpieczniejszy?

Rowerki biegowe dla dzieci mają różne rozmiary, dlatego – zanim dokonamy zakupu – należy upewnić się, czy nasze dziecko czuje się na danym modelu swobodnie, czy jego nogi są delikatnie ugięte i czy nie dotyka ziemi wyłącznie palcami. Uwaga: zbyt duży rowerek nie będzie przydatny do momentu, aż nasz maluch do niego nie dorośnie.

Najczęstszym dylematem rodziców jest ten pomiędzy rowerkami drewnianymi i metalowymi. Jest to jednak wyłącznie sprawa wyglądu – zarówno bowiem rowerki drewniane, jak i metalowe mogą zapewniać ten sam komfort jazdy (i wcale nie jest tak, że drewniane są zawsze lżejsze, a metalowe cięższe – wręcz przeciwnie!).

Jeśli zaś chodzi o materiał kół, tu lepiej wybrać te tradycyjne, pompowane (dla których alternatywą są koła piankowe) jako bardziej przyczepne i jako umożliwiające regulację prędkości, z którą nasz maluch będzie jeździł (mniej powietrza to mniejsza prędkość i odwrotnie).

Cześć jestem Jacek i moją wielką pasją jest podróżowanie, lubię odwiedzać rożne miejsca na świecie i poznawać nowych ludzi. Byłem już w wielu miejscach w Europie, w planach na najbliższy rok jest zwiedzenie Ameryki Południowej. Mam nadzieje, że moje wpisy przypadną Ci do gustu i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.